O frisbee

Ucelený přehled o létajícím talíři - frisbee - poskytuje web www.frisbee.cz. Na Frisbee.cz naleznete také rady pro začínající hráče. Frisbee je létající talíř, můžeme si s ním házet, běhat za ním, skákat pro něj. Před mnoha lety se začala hrát hra jménem Ultimate. Základem je hřiště, které se rozměry blíží hřišti fotbalovému, hrají dva týmy po sedmi hráčích, cílem je chytit disk v "koncové zóně". S diskem se nesmí běhat, jen tzv. pivotovat.
Hřiště pro Ultimate frisbee
Hřiště pro Ultimate frisbee
Základem úspěchu ve hře jsou dobré přihrávky a rychlý pohyb hráčů. Útočící tým se pomocí přihrávek snaží přiblížit k soupeřově koncové zóně. Chycením disku v koncové zóně tým získává bod. Bránící tým se snaží letící disk srazit nebo chytit, čímž se role obrací. Výjimkou jsou fauly obránce (sražení disku z ruky, nedovolený kontakt mezi hráči). 

V Ultimate není rozhodčí, všechny neshody si řídí hráči sami mezi sebou a funguje to. Tento dnes "výjimečný" jev se nazývá Spirit of the Game. Za faul se počítá, když obránce narazí na útočníka, ten v důsledku toho nechytí disk, nebo pokud byl útočníkovi při obranném zákroku disk vyražen z ruky. Faul vždy může hlásit poškozený a pokud druhá strana nemá námitek, hra pokračuje tak, jak by probíhala, kdyby k faulu nedošlo.
Partneři turnaje & o.s. Kulatá šachovnice
Ultimo.cz - prodej frisbee disků na ultimate, discgolf, freestyle, partner turnajeMěsto Hradec Králové, partner o.s. Kulatá šachovniceKrálovehradecký kraj, partner o.s. Kulatá šachovniceAnimáto - dodavatel redakčního systému a webdesignu, sponzor o.s. Kulatá šachovniceHRADECKÁ REALITNÍ s.r.o. - oceňování nemovitostí; prodej, pronájem nemovitostí; úvěry; inženýring, projekce stavby; prohlášení vlastníka nemovitosti