Ultimate v ČR

Ultimate se v České republice začalo rozšířovat začátkem devadesátých letech.V roce 1991 vzniká první český oddíl Frisbee (při vysokoškolském sportovním klubu), který se v lednu 1992 zúčastnil prvního turnaje v zahraničí. V témž roce se v Praze uskutečnil mezinárodní turnaj v Ultimate za účasti dvanácti družstev.

Týmy

V současné době je kolem dvaceti aktivních týmů prakticky po celé republice. Největší koncentrace je v Praze. Na webu frisbee.cz je přehled týmů a informace o trénincích. Obyčejně není problém se ozvat a přijít si s nimi zkusit hru. Nemusíš se stydět či se jich bát, všichni jsou přátelští a rádi uvítají "novou krev", jelikož hráči, kteří aktivně hrají Ultimate frisbee v ČR mají zájem o rozšíření této hry do všech konců země.

Disky

Na turnaji hrajeme s bílým diskem Discraft o váze 175 gramů. V obchodech se dají koupit talíře různé, nejlepší letové vlastnosti má však tento typ. Cena v obchodech se pohybuje i okolo pěti set korun, ale lze je sehnat výrazně levněji (do 350 Kč) přes uvedené týmy.
 
Na turnaji budou k prodeji disky (bílý Discraft) s designem pořadatele - Kulatá šachovnice - za 300 kč/kus.
Partneři turnaje & o.s. Kulatá šachovnice
Ultimo.cz - prodej frisbee disků na ultimate, discgolf, freestyle, partner turnajeMěsto Hradec Králové, partner o.s. Kulatá šachovniceKrálovehradecký kraj, partner o.s. Kulatá šachovniceAnimáto - dodavatel redakčního systému a webdesignu, sponzor o.s. Kulatá šachovniceHRADECKÁ REALITNÍ s.r.o. - oceňování nemovitostí; prodej, pronájem nemovitostí; úvěry; inženýring, projekce stavby; prohlášení vlastníka nemovitosti